Interstate 60

Am revăzut aseară filmul de care spuneam aici, Interstate 60. A fost a treia vizionare şi mi-a plăcut la fel de mult. E genul de film care nu ai vrea să se mai termine, în ciuda duratei de 116 minute. Vi-l recomand, dacă aveţi chef să vă binedispuneţi. And don’t forget to make a wish!

Şi dacă tot vă recomand…

Dacă tot am ajuns să vă recomand lecturi de dimineaţă, iată şi editorialul scris de mine pentru Hunedoara Quality Magazin, revista pe care am tehnoredactat-o eu şi de care-s tare mândră: Pierdut deontologie profesională. Se declară nulă. E un lucru ştiut că ziarele şi revistele de scandal sunt cele mai citite publicaţii din România. Suntem Read More …

Ghidul micului bucureştean

Vorbe de duh de la Mihai Morar: Nu fi ţăran! Înjură simplu. Dacă ai impresia că există ceva gratis în Bucureşti, nu vei primi nimic În Bucureşti poţi fi un om informat fără a da bani pe presa cotidiană. În Bucureşti nu există „Da” sau „Nu”. Da este pretutindeni „Mdeah!”. Nu este universalmente „Ntzzz!”