L’amour d’antan

Ieşeam din cimitir, unde-am fost să-l mai văd o dată pe „S.S.”, adică dirigu’. Pe aleea dintre morminte am văzut un bătrânel care, la un moment dat, s-a oprit lângă un mormânt şi, foarte vesel, în timp ce aşeza un buchet de flori [zambile, cred], a început să vorbească: „Bună seara, draga mea!”. A spus-o Read More …

S-a mai dus unul

Când mi-am făcut primul blog, mi-a murit căţeluşa şi am renunţat să mai scriu, o vreme. Anul trecut, chiar înainte de Revelion, am primit o veste foarte proastă: murise Vecinu’, un prieten drag. În seara asta am aflat că s-a dus fostul meu diriginte, Sorin Suciu. Avea cancer… M-am cam săturat de veşti proaste. :(

No, aşa da!

După multe săptămâni în care am rămas în urmă cu toate, în seara asta mă pot lăuda că am citit toate feed-urile „restante”. Nici bloggerii nu mai scriu aşa de mult zilele astea, aşa că în sfârşit pot să adorm liniştită. Somn uşor mie şi o duminică frumoasă vouă!