Spitalele româneşti te obligă să socializezi

Nu am fost în nici un spital din străinătate, aşa că nu ştiu dacă ceea ce povestesc eu aici e valabil doar pentru România sau se întâmplă peste tot. Am fost, zilele astea, prin spitalul municipal din Hunedoara şi mi-am dat seama că spitalele româneşti te obligă să socializezi. Vrei, nu vrei, dacă eşti internat Read More …

Sloganuri din respect pentru lene

Dintotdeauna m-a fascinat publicitatea. OK, nu chiar dintotdeauna, ci din momentul în care am început să înţeleg că spoturi ca „V-am prins, vrăjitoarelor!” şi „Titan Ice, altî viaţî” nu sunt cele care stabilesc standardul în industrie şi că, de fapt, există o industrie. Ceea ce vedeţi mai jos sunt trei sloganuri „concepute” de oameni leneşi. Atât Read More …